Clearance Products
Don't have an account?
Creating an account has many benefits: check out faster, keep more than one address, track orders and more.
ST505 FLOW SWITCH WITH HOLE
SKU
200505700
Technical Spec
| Inlet | 3/8" Female |
|---|---|
| Outlet | 3/8" Female |
| Max LPM | 30 LPM |
| Voltage | 250 V |
| Bar | 600 |
| Colour | Blue |
| Length | 1200mm |
| Max Temp °C | 80 |
| Weight | 0.00 |
Description
Cable 1200 mm.
Contact 1 A - 250 V.
3.3 l closed.
1.8 l open.
Inlet: 3/8" Female
Outlet: 3/8" Female
Max: 600 Bar
Max: 80°C
Max: 30 L/min
Need help?
Contact G&S 01768 865985
Overview
.










