Clearance Products
Don't have an account?
Creating an account has many benefits: check out faster, keep more than one address, track orders and more.
ST007 LANCE WITH MOULDED HANDLE 1000mm, 1/4"M, BLACK
SKU
070000200
Technical Spec
| Inlet | 1/4" Male |
|---|---|
| Outlet | 1/4" Male |
| Material | Zinc Plated Steel |
| Bar | 400 |
| Angle in Degrees° | 0 |
| Colour | Black |
| Length | 1000mm |
| Max Temp °C | 150 |
| Commodity Code | 8424200000 |
| Weight | 0.68 |
| Country of Origin | Germany |
Description
Zinc Plated Steel
Inlet: 1/4" Male
Outlet: 1/4" Male
Max: 400Bar
Max: 150°C
Handle: 400mm BLACK
Need help?
Contact G&S 01768 865985
Overview
ST007 LANCE WITH MOULDED HANDLE 1000mm, 1/4"M, BLACK












