Clearance Products
Don't have an account?
Creating an account has many benefits: check out faster, keep more than one address, track orders and more.
PRESSURE SWITCH FANAL 2-32 BAR
SKU
91140
Technical Spec
| Inlet | 3/8" Female |
|---|---|
| Voltage | 380 V |
| Material | Plastic |
| Bar | 250 |
| Colour | Clear |
| Length | 110mm |
| Max Temp °C | 90 |
| Weight | 0.56 |
| Country of Origin | Czechia |
Description
Contact 10 A - 380 V (Ac1)
Max 250 Bar
90°C
3/8" F
Height:110mm
Press:2-32 Bar
Type:Ff4-32
Need help?
Contact G&S 01768 865985
Overview
.








