Clearance Products
Don't have an account?
Creating an account has many benefits: check out faster, keep more than one address, track orders and more.
900mm MOULDED LANCE WITH NOZZLE PROTECTOR
SKU
GS900
Technical Spec
| Inlet | 1/4" Male |
|---|---|
| Outlet | 1/4" Female |
| Material | Zinc Plated Steel |
| Bar | 250 |
| Angle in Degrees° | 0 |
| Colour | Black |
| Length | 900mm |
| Max Temp °C | 150 |
| Commodity Code | 8424200000 |
| Weight | 0.61 |
| Country of Origin | Germany |
Description
900mm
Zinc Plated
1/4" M Inlet
250 Bar
150° Temp
Need help?
Contact G&S 01768 865985
Overview
Suttner 900mm moulded lance with nozzle protector with 300mm moulded grip.










