Clearance Products
Don't have an account?
Creating an account has many benefits: check out faster, keep more than one address, track orders and more.
CONNECTION HOSE 700mm 1/4"F 1/4"F
SKU
4952520700
Technical Spec
| Inlet | 1/4" Female |
|---|---|
| Outlet | 1/4" Female |
| Bar | 250 |
| Colour | Black |
| Length | 700mm |
| Max Temp °C | 65 |
| DN Internal Diameter | 2mm |
| Commodity Code | 4009220090 |
| Weight | 0.07 |
| Country of Origin | Italy |
Description
Connection Hose 700mm 1/4"F 1/4"F
Max pressure : 250 bar
Need help?
Contact G&S 01768 865985
Overview
.









